piątek, 5 sierpnia 2011

Swobodna interpretacja... i kurs nr 2


Trochę z przymrużeniem oka. Dwie prace na dwa wyzwania. Jedno z motywem przewodnim "A perfect day..." na blogu
Once Upon A...Sketch. Szukając jakiegoś zdjęcia trafiłam właśnie na to, które wykorzystałam. Jest takie śmieszne choć dziecię jak zobaczyło to wydukało "chyba żartujesz?". Ale nie zerwał, nie podarł, fotkę pstryknął :)


Druga na wyzwanie w Montażowni w trudnym temacie "kwiaty nocą". Siedziałam, myślałam i w żaden sposób tych nocnych kwiatów nie potrafiłam sobie wyobrazić a co dopiero je oddać w jakiejś formie. Aż przyplątała się piosenka "zakwita raz, tylko raz....przez jedną noc...". I dlatego moje kwiaty nocą to Alibabki, mam nadzieję, że moje przymrużone interpretacje nie zostaną odrzucone jako niezgodne z treścią wyzwań ;)

I znowu w brązach....

A, jeszcze obiecany kurs na drugiego kwiatka. Taki można znaleźć na kilku blogach ja go wzbogaciłam jedynie swoimi obserwacjami i doświadczeniami :)Na początek wycinam koło, nie za małe, średnicy min 5 cm. Ja użyłam do tego gazetek reklamowych, lepiej żeby nie były całkiem cienkie ani też za grube, takie z lekkim połyskiem są ok. Jeżeli wykorzystamy ozdobne nożyczki efekt też będzie ciekawszy.Nacinamy od brzegu i wycinamy spiralę jak ślimaka. Ważne aby motyw/ kolorystyka którą chcemy wyeksponować znajdowały się od góry czyli nacinamy od prawej strony i tniemy w stronę przeciwną niż ruch wskazówek zegara. Im spirala będzie szersza tym kwiatek będzie wyższy więc osobiście polecam żeby była jak najwęższa. Nie docinamy do końca tylko zostawiamy przy końcu spirali koło lub owal (z owalem efekt ładniejszy). Zwijamy ciasno spiralę od zewnątrz do środka, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Gdy dotrzemy do końca nakładamy zwinięty rulon na koło/owal, traktując je jako podstawę kwiatka. Pozwalamy żeby rulonik się delikatnie rozwinął i ułożył na podstawie. Odginamy podstawę, na spód spirali nakładamy magica i przyklejamy do podstawy.I to wszystko :)

9 komentarzy:

Peninia pisze...

Śliczna praca. Kursik uroczy!
Pozdrawiam:)

KASJA pisze...

Karteczki są bardzo fajne, ale najbardziej mi się podoba pomysł na wykorzystanie starych papierków......piękne te kwiatki !!

phamil pisze...

What a pretty page! And I love the blooms! Thank you for joining us at OUAS!

Gerry van Gent pisze...

Awesome work! Thank you for playing along! ~Gerry~

Irma pisze...

Beautiful page, and thanks for playing along with us at OUAS!

Montażownia.pl pisze...

Bardzo nam się Twoja interpretacja podoba, świetna praca :)
Dziękujemy za udział w naszym wyzwaniu, pozdrawiamy!

sandi pisze...

Very nice! Tks. for playing along with us!

Vicky Varvadouka pisze...

Beautiful flowers and faux stitching!Thanks for joining OUAS!

Helen Tilbury pisze...

Lovely work! Thanks for playing at Once Upon a Sketch :)