środa, 17 sierpnia 2011

(Po) cięłam się


Się i nie tylko. Obok mnie zdecydowana wielbicielka różowego koloru. No, w zaprezentowanym okresie jeszcze może bez tej jednoznacznej świadomości :) W każdym razie cięcie było niezbędne. Lubię łączyć wyzwania a im więcej tym mam większą satysfakcję. W tej pracy udało mi się połączyć trzy. Motywem przewodnim była urocza mapka na blogu Cardabilities. Wymyśliłam tiling, który oczywiści skopałam bo bardzo, ale to bardzo zależało mi na tym żeby pod kosteczkami widać było cyfry. I na tym się skupiłam bo to warunek wyzwania w UHK Gallery. Kostki mozaiki przyklejone są na kalendarzu a ja mam pociągłą końską twarz bo zdjęcie jedynie przecięłam a nie wycięłam. Kto tilingiem się bawił zrozumie tę różnicę. Zawsze chciałam być szczupła ale niekoniecznie przypominać klacz ;) No i wyzwanie numer trzy, alteredart z użyciem patyczków do szaszłyków w Scrapujących Polkach.
Zdjęć starczy mi tylko na kilka postów bo Dziecię odleciało i przez tydzień mam odcięty dostęp do aparatu. Mam nadzieję, że będzie miał dostęp do netu bo uschnę z tęsknoty. W zeszłym roku był w tym samym miejscu i tak się zakochał, że w tym tylko Malta w grę wchodziła. Szkoda tylko, że nie będzie mieszkał u tych samych ludzi.
Podzielę się jeszcze taką refleksją na temat przypadków (nie tych z gramatyki :) W starym terminalu Okęcia niewiele jest miejsc siedzących więc usiedliśmy po drugiej stronie hali. Po chwili dziecię pochyla się do mnie i pyta "mamuś, czy tam dwa miejsca za tobą to Marta M..?" Zerknęłam i przytaknęłam. Z Martą chodził do przedszkola i trzy lata do podstawówki, potem ich drogi rozeszły się ze względu na profil klasy. Jakie jest prawdopodobieństwo, że na lotnisku 350 km od domu spotka się nie tylko kogoś ze swojego miasta ale z kim chodziło się do szkoły. I ten ktoś leci na Maltę tym samym samolotem?
Swoją drogę ja w tej chwili lepiej pamiętam z kim do szkoły czy przedszkola chodził niż on i służę konsultacjami w tym zakresie:). Pierwszy dzień urlopu minął mi więc w podróży do i ze stolicy...

5 komentarzy:

Agata Adelajda pisze...

Fajnie, też lubię bawić się łącząc i kombinując na różne sposoby:)

JagaBa pisze...

Ślicznie i bardzo pomysłowo:))
Dziękujemy za udział w wyzwaniu:)

Liz Weber pisze...

Oh I love your take on the cardabilities sketch, what a great idea with that photo. Thanks for playing along with us, it's great to see your work Doris!

Janet O'Brien pisze...

Hi Doris - fab idea to use a photo on your card and that flower is devine!~Thanks for playing along with Cardabilities.

Brises pisze...

Fantastyczny pomysł na kartkę! Dziękuję za udział w wyzwaniu Cardabilities:)