niedziela, 27 czerwca 2010

Promenada jak za dawnych latHeliodor Święcicki, jeden z założycieli obecnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wstyd się przyznać ale dowiedziałam się o tym dzisiaj. Pochodził z mojego miasta jak kilku innych wielkich Polaków, m.in Piotr Wawrzyniak. Miesiąc temu miał na Promenadzie otrzymać swoja ławeczkę. Niestety wielka woda nie dopuściła do odsłonięcia a doktor czekał mocząc nogi w Warcie. Dzisiaj się udało, przy pięknej pogodzie, wystrzale z armatki Bractwa Kurkowego, przemówieniu Burmistrza i błogosławieństwie Dziekana. Ktoś powie "wiocha", a ja się nie zgodzę. Wystarczy włączyć telewizor żeby zobaczyć, że gdziekolwiek coś się dzieje nie może się obejść bez wójta i plebana. A w moim mieście dużo się dzieje od czasu gdy nastał obecny burmistrz. Nie jest to jednak wiec wyborczy więc wrócę do przerwanego wątku. Nadbrzeże zamieniło się w Bulwar Sztuki a wśród wystawców stanęło moje dziecię.
W celu obrony przed komarową plagą kupiłam mu wczoraj stosowna świeczkę i szybciutko dostosowałam opakowanie do okoliczności (nie bawiąc się w lakierowanie, więc dziełem sztuki to nie jest).


Nie obyło się bez konkurencji :-). Każdego grzecznie zapytałam czy mogę sobie pstryknąć fotkę.


Zostałam poproszona o usunięcie zamieszczonych tu wcześniej zdjęć mojego autorstwa więc dla zainteresowanych link do oficjalnych z imprezy srem.pl.A po bulwarze można było się przechadzać w stroju "z epoki".
Nie wiem jakie efekty wystawki, dziecię nie chce puścić pary z ust i nie pozwala na wcześniejszą ewakuację. Odbiór o 20, zobaczymy ;-)

PS. Miał rację, warto było posiedzieć trochę dłużej

9 komentarzy:

Biljana pisze...

Prekrasni radovi, bravo, cestitam:)))

jasnobłękitna pisze...

Ale fajna niedziela:) Szkoda, że mnie tam nie było;)

Olga Baklanova pisze...

Прекрасная выставка!!! Люблю такие мероприятия.

Aleksandra pisze...

Fajnie tam u Was :) A u nas nic się nie dzieje :( Ale burmistrza mamy beznadziejnego...

lejdik pisze...

Ha, kochana- wczoraj też byłyśmy z koleżanką na kiermaszu, osoby robiące nam zdjęcia doprowadziły mnie do takiej furii, że przy piŃcetnej lasi z aparatem krzyknęłam 5 zł za fotkę:D:D:D Oj, nieźle ją zatkało:D:D:D Ale ktoś kto na beszczela robi zdjęcia makro!!!detalom poszczególnych prac musi się liczyć z konsekwencjami.

ps. ani jednej osobie nie przyszło nawet do głowy zapytać, czy może zrobić zdjęcie! Ukłon więc w stronę wszystkich tych w tym Ciebie, którzy pytają:)

Anonimowy pisze...

"Konkurencja"

Tak zgadza się ,że grzecznie pani zapytała o możliwość zrobienia fotki "KONKURENCJI" ale to jest już niegrzeczne ,że nie poinformowała pani o umieszczeniu zdjęć na swoim blogu,proszę o usunięcie tego materiału.

Trzpiot pisze...

Oczywiście uszanuję Pani prośbę chociaż nie rozumiem intencji. Treść posta jak rownież żaden z komentarzy nie mają żadnego negatywnego wydźwięku, prace są ładne a na zrobienie zdjęć otrzymalam zgodę.
Szkoda tylko, że nie wiedząc o ktore chodzi muszę usunąć wszystkie trzy :-(
Dziekuję za odwiedziny na moim blogu i zapraszam ponownie.

lejdik pisze...

Trzpiocie- skoro "konkurencja' z wrażenia zapewne zapomniała się podpisać, szczerze radzę zdjęć nie usuwać, żadne prawa ani autorskie, ani do wizerunku nie zostają naruszone w tym momencie:)))

Anonimowy pisze...

Nhx d sop j porn, sex. Aeg z, uxv dlvnvi|nni rfssqeg o dj nm.