poniedziałek, 27 czerwca 2011

Kocie dumanie :)
Zrobione na prośbę jednej z kocich fundacji. Na razie nie wiem czy pomysł zostanie zaakceptowany ponieważ kot nie jest zgodny z logo tej fundacji, które niestety przerosło moje możliwości "tfórcze". Kolczyki nieostre ale ponieważ poszły już w świat nie mogę poprosić o korektę. Dodatkowo brelok do kluczy i wariacja podstawowa- zakładki. Motyw jest powielony po obu stronach każdego z przedmiotów i każdy z nich jest ręcznie malowany, następnie podmalowany i podcieniowany :)
Zastanawiam się co to za technika bo przecież nie decu? Drewienko pokryłam podkładem, następnie farbą. Koci kontur zrobiony szablonem ale własnoręcznie wyciętym, tzn. namalowałam go na kartce, następnie został przeniesiony na grubą folię i wycięty.
Po przeniesieniu motywu na zakładki i pozostałe przedmioty każdego kota podmalowałam i podcieniowałam nadając im indywidualny charakter. Na to wszystko lakier, szlifowanie, werniks szklący i ręcznie malowana fastryga. To w takim razie jaka to technika? Malarstwo? (tu parsknęłam śmiechem bo ja i malowanie to dwa światy podobnie jak i ja i maszyna do szycia. Kilka jeszcze takich par mogłabym wskazać :). Może macie jakiś pomysł?

7 komentarzy:

lejdik pisze...

Ja tam nie wiem co to jest, dla mnie to po prostu Sztuka Domowa w najlepszym wydaniu!!!Superowe te kociska są, mają bardzo zgrabne pupy;):D:D Naprawdę dobrze wyszedł Ci ten komplet,mało ważne jak nazwać tą technikę- jest OK i bez nazywania:))Pozdrawiam

ABily pisze...

Kocie malowanie:)Super:)

umla pisze...

a może najprościej nazwać to miaucupage?:)))nie wazne jak sie nazywa, wazne, ze piekne,a jeszcze wazniejsze w jakim celu zrobione:))

mela verde pisze...

Jaka to technika?....to bez znaczenia.Koty są śliczne i to się liczy.
Pozdrawiam

Milena pisze...

Bardzo oryginalne koty i do tego ręcznie wykonane. Szacun - jak to mówią młodzi :)Pozdrawiam serdecznie.

aldi pisze...

Dorotko pięknie i prosto:)) To jest kolaż po prostu hihi hihi :) Pozdrawiam. Aldona

KASJA pisze...

Trzpiotku, czy Ci się podoba czy nie, malowanie to malowanie i nie ma co wymyślać innej nazwy.....malować każdy może nie tylko zawodowi malarze......w tym wypadku to malarstwo , technika- akryle :)))))
Bardzo fajny zestaw i kociaki są przeurocze !