niedziela, 24 marca 2013

Jajko na twardo ;)

Dzisiaj przepis na jajko. Wbrew pozorom całkiem proste.

Było sobie jajo plastkiowe. Zdjęcie zapożyczyłam od jego właścicielki.
Na górze posiadało wypustkę, od usunięcia której zaczęłam obróbkę. Posłużyłam się nożykiem do tapet i papierem ściernym. Papierem następnie zmatowiłam całą powierzchnię jajka. Pokryłam gesso i białą farbą akrylową.
Jajko pierwotnie otwierane teraz miało stanowić całość jednak wykorzystałam linię łącznia do jego podziału na dwie strefy. Dolna została pociągnięta zieloną farbą akrylową przy użyciu gąbki. Właściwie to trzema warstwami tej farby zanim trafiłam w satysfakcjonujący mnie odcień. Zieleń jest lekko cieniowana, to też efekt osiągnięty tym "narzędziem". Ze względu na brak zdecydowania i stosownego zapasu profesjonalnych gąbek musiałam do trzeciej warstwy użyć kuchennego zmywaka :)
Na górnej części skomponowałam motyw z papieru ryżowego. Do podstawowych obrazków dokleiłam kurczaczki, podmalowałam i podcieniowałam tło. Jako paletę tym razem wykorzystałam najnowszy katalog Macro, przyznam, że Tele Tydzień sprawdza się lepiej:). Jeżeli ktoś ma problem z podmalowywaniem polecam warsztat easy painting żeby się przełamać. I wcale nie potrzebne będą później profesjonalne pędzle, ważne żeby uwierzyć.
Wracając do jajka- pozostał lakier. Z powodu braku mojego ukochanego- satynowego Decomanii, mając do wyboru połysk lub mat oczywiście wybrałam ten pierwszy. Warstw trochę jest pomimo tego, że papier ryżowy nie wymaga ich wielu wciąż i wciąż nie byłam zadowolona z efektu. Jednak nie poszłam w kierunku szklistej gładzi, wszak to jajo.
Na koniec miejce łączenia zamaskowałam wstążeczką przyklejoną na taśmę dwustronną, którą do powierzchni jajka dodatkowo przykleiłam magiciem. Wstążeczki zaplotła moja mama, doklejone zostały też magiciem.
Na koniec jeszcze motyw z drugiej strony. Proste prawda? :)

4 komentarze:

Agato.Art pisze...

cudne jajo:)Ciekawy pomysł ,pozdrawiam cieplutko:*

J. pisze...

jest prześliczne ;)

pozdrawiam

Deilephila pisze...

Cos mi ozdabianie jaj wogóle nie wychodzi!!! i tak patrze na to cudo...ahhhh;)

ART-MODE pisze...

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy oraz smacznego jajka i lanego dyngusa! Pozdrawiam!